A hajhullás azon kellemetlen tünetek közé tartozik, melyek esetében kisebb szerepet játszik életmódunk, így joggal tarthatjuk igazságtalannak, ha a kopaszodás annak ellenére megindul, hogy a létező összes orvosi tanácsot megfogadjuk. Ezúttal a közepébe vágok, és apró, hasznos tanácsok helyett, a végleges megoldást jelentő hajátültetéssel foglalkozom egy kicsit részletesebben.

A hajátültetés technikái jelentősen fejlődtek az elmúlt években, az eredmények egyre természetesebbek lettek. A régi technológiák nyomán azonban rendszerint első látásra észrevehető volt a hajátültetés ténye, mivel a kialakított frizura természetellenes volt.
Ez a természetellenesség leginkább a hajszálak dőlésszögében nyilvánult meg, a hajspecialistáknak erre még a mai módszerekkel nagyon kell figyelnie, és természetesen a megfelelő hajsűrűség is fontos, hiszen groteszk látványt nyújtana, ha a kezelt felület sokkal sűrűbb lenne, mint a körülötte levő rész.

A genetikai alapú, hormonális hajvesztés nem érinti a fej hátsó területét, ezért a hajtranszplantációhoz a tarkó felület kiválóan alkalmas donorként. A FUE hajátültetés. tökéletes megoldás a kopaszodó foltok eltüntetéséhez, melyek rendszerint a homlok feletti részeken, a forgónál, gyakran pedig a teljes fejtetőn megtalálhatóak.
A beavatkozás során a hajszálakat a kinyerjük a hajas donor területről és ezeket elosztjuk a kopasz területeken, ahol tartós, sőt végleges eredményt érünk el ily módon.
Természetesen csak annyi hajszálat szedünk ki a tarkó területről, hogy ott ne lehessen észrevenni a változást, tehát a hajfelület ott se ritkuljon látványosan. Amennyiben a tarkó területen elegendő hajszál áll a sebész rendelkezésére, úgy elkezdi a beavatkozást.

hajbeültetés előtti és utáni kép

A hajátültetésben azt nevezzük esztétikailag megfelelő eredménynek, ha a beavatkozás észrevehetetlen.
Ma már nem nehéz elvégezni a természetes, szembe nem tűnő hajátültetést, de ehhez nagyon fontos, hogy megfelelő eszközök álljanak a hajgyógyász rendelkezésére.
A FUE hajátültetést hajplasztikai sebészek végzik, mégsem tényleges sebészeti műtétről van szó, a hajtranszplantációt általában kozmetikai vagy szépészeti beavatkozásként szokták emlegetni.
A hajbeültetés során ugyanis nem kell a fejbőrt vágni, nincs szükség varrásra, nem kell visszajönni varratszedésre, és ami talán a legfontosabb, nem maradnak feltűnő sebészeti hegek sem a donor területen sem a beültetés helyén.
Sokak számára talán még fontosabb, hogy a beavatkozás speciális helyi érzéstelenítéssel történik, tehát a hajátültetés mellett ez is fájdalommentes.

A tarkó területről átültetett hajszálak örökké megmaradnak, mivel megőrzik eredeti tulajdonságaikat, köztük azt is, hogy immunisak a hajhullást okozó hormonokra.
A hajátültetés után a beültetett hajhagymák pár hónap elteltével (4-6 hónap múlva) nőni kezdenek, és a FUE hajbeültetés után 12 hónappal általában már a végleges eredmény is megcsodálható.

Az átültetett hajszálak egészségesek és tartós eredményt biztosítanak, nem kell attól félni, hogy újra ki fognak hullani. Az „új” frizurát ugyanúgy lehet mosni, ápolni, festeni, dauerolni, mint bármikor korábban, tehát az esztétikus külső mellett egészséges önbizalmukat is visszanyerhetik a paciensek.

Follow my blog with Bloglovin